Menu

Protest w MOPS w Legnicy

Trwa protest w legnickim MOPS-ie. Pracownicy oddają krew lub idą na urlopy.

– Pracownicy zamiast pójść do pracy stawili się w punkcie krwiodawstwa. Oddać krew przyszło blisko pięćdziesiąt osób. Jeżeli chodzi o pozostałych pracowników, to z naszych danych wynika, że w pracy nie ma ponad 200 osób. W Dziale Pracy Socjalnej nie ma żadnego pracownika, tak samo wygląda sytuacja w Dziale Dodatków Mieszkaniowych jak również w Dziale Świadczeń Rodzinnych. W Schronisku dla Bezdomnych i w Punkcie dla Matki z Dzieckiem również nie ma pracowników, tam jest tylko kierownik. Kolejne działy, które nie funkcjonują to: Ośrodek Pomocy Terapeutycznej dla Dzieci, Zespół Pieczy Zastępczej, a także Zespół Interwencji Kryzysowej. Psychologowie także nie stawili się do pracy. Jeżeli chodzi o żłobki to mniej więcej jest połowa stanu, dlatego ich funkcjonowanie jest utrudnione. Wielu rodziców wiedząc o proteście nie przyprowadziło dzieci do żłobków. W Klubie Seniora i w Domu Dziennego Pobytu zamknięta jest stołówka, wydawana jest tylko zupa na wynos – mówi Aneta Mazur przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w MOPS w Legnicy.

Pracownicy MOPS w Legnicy są zdesperowani. – Każdy dział w MOPS-ie napisał pismo do prezydenta miasta i odpowiedź była taka sama. To wzbudziło duże rozżalenie i desperację wśród pracowników – dodaje Mazur. Podwyżki w MOPS nie było od dwóch lat. W tej chwili pracownicy mają płacę zasadniczą na poziomie płacy minimalnej (około 3000 zł brutto). W styczniu aż 60 procent pracowników otrzyma podwyżkę, ale tylko dlatego, że rośnie płaca minimalna do 3010 zł, a płaca pozostałych pracowników oscyluje na poziomie płacy minimalnej. NSZZ „Solidarność” w MOPS w Legnicy żąda od władz miasta podwyżki w wysokości tysiąca złotych, a przede wszystkim oczekują dialogu z decydentami, ponieważ do tej pory takiego nie było.

www.tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.