Menu

Wyjątkowy koncert pod patronatem przewodniczącego "Solidarności"

Wyjątkowy koncert pod patronatem przewodniczącego "Solidarności" Mat. organizatora

Już w niedzielę 16. maja w Kościele pw. Św. Bartłomieja w Gliwicach odbędzie się koncert refleksyjny pt. „NIE MA WOLNOŚCI BEZ SOLIDARNOŚCI, NIE MA SOLIDARNOŚCI BEZ MIŁOŚCI” złożony jest w hołdzie naszemu wielkiemu papieżowi i rodakowi - Świętemu Janowi Pawłowi II, będącemu krzewicielem cywilizacji miłości. Koncert będzie transmitowany na żywo na kanale Youtube.

Koncert wypełniony jest pieśniami i piosenkami, których treści dopełniają słowa Świętego Jana Pawła II. W repertuarze znalazły się m.in. utwory, które w latach 80-tych XX wieku towarzyszyły Polakom w narodzinach SOLIDARNOŚCI w drodze ku WOLNOŚCI, jak „Modlitwa o wschodzie słońca” do słów Natana Tenenbauma, z muzyką Przemysława Gintrowskiego, czy „Pięć głosów z kraju. Modlitwa” Jacka Kaczmarskiego. W czasie koncertu usłyszymy również nastrojowe pieśni religijne pełne żaru wiary, nadziei i miłości.

W koncercie wystąpią:

Agnieszka Bielanik-Witomska - wokal
Krzysztof Świtała - trąbka
Adam Szaruga – gitara

Współorganizatorami koncertu jest Parafia pw. Św. Bartłomieja w Gliwicach oraz Fundacja Music Art, Patronat Honorowy objął Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

ml

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.