Menu

28. Bieg Solidarności już wkrótce!

Trwają zapisy do udziału w 28. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”, który odbędzie się 5 czerwca. W tym roku, ze względu na pandemię, liczba miejsc ograniczona! Organizatorami biegu są Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruch Solidarności Rodzin”.

Bieg Solidarności jest największą cykliczną imprezą biegową na Lubelszczyźnie. Organizowany jest nieprzerwanie od 1993 r., a jego początki sięgają Mitingów Lekkoatletycznych NSZZ ,,Solidarność” z lat 80 XX wieku. Bieg na stałe funkcjonuje w świadomości mieszkańców Lublina. Ma na celu upamiętnienie fali strajków lubelskich robotników z 1980 r. i powstania Solidarności, a także popularyzację biegów masowych jako ogólnodostępnej formy rekreacji, upowszechnianie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych postaw prozdrowotnych, promocję Lublina i Lubelszczyzny.

Zapisów można dokonywać przez formularz, który znajduje się m.in. na stronie Regionu Środkowo-Wschodniego. Patronem medialnym wydarzenia jest „Tygodnik Solidarność”.

Region Środkowo-Wschodni

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.