Menu

Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” w Zielonej Górze

Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” w Zielonej Górze fot. ipn.gov.pl

Z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza na zwiedzanie wystawy poświęconej powstaniu dziesięciomilionowego, największego ruchu społecznego w Polsce. Pokojowa działalność związku zapoczątkowała zmiany społeczne oraz polityczne, przynosząc wolność wielu narodom Europy.

Wystawa składa się z pięciu części. Dwie poświęcone zostały zagadnieniom ogólnopolskim. Dwie kolejne dotyczą regionów: poznańskiego i konińskiego. Piąta część odnosi się do okoliczności powstania struktur w zielonogórskiem. Plansze odnoszą się do początków Solidarności na Ziemi Lubuskiej, jej działalności oraz akcji protestacyjnych.

Wystawa będzie prezentowana w Zielonej Górze od 26 marca do 14 kwietnia 2021 r. na ulicy Stefana Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Kupiecką.

źródło: IPN

 

 

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.