Menu

Spór zbiorowy w spółkach Grupy TAURON

Od 12 marca w spółkach Grupy Kapitałowej TAURON Polska Energia S.A. trwa spór zbiorowy na tle płacowym.

Reprezentatywne Organizacje Związkowe z poszczególnych spółek dały swoim Zarządom czas na realizację żądań do 17 marca. Żądania nie zostały spełnione i w części spółek TPE są już spisane protokoły rozbieżności, a w niektórych trwają rokowania.

Jednocześnie trwają rozmowy na szczeblu TAURON Polska Energia S.A. Rada Społeczna TPE próbuje porozumieć się z Zarządem TPE. Na obecną chwilę Zarząd TPE zasłania się procedurą wyłonienia nowego Prezesa w firmie, chce zakończenia rozmów 30. kwietnia.

Rada Społeczna TPE odbiera to jako złamanie zasad dialogu społecznego i napisała pismo do Rady Nadzorczej TPE ostrzegając o możliwych niekontrolowanych formach protestu, za które reprezentatywne Organizacje Związkowe nie biorą odpowiedzialności. Związkowcy ostrzegają również przed niezadowoleniem społecznym oraz napięciem jakie obecnie można zaobserwować w spółkach Grupy TAURON, które mogą być manifestowane przez pracowników.

www.tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.