Menu

Wielkopolska Solidarność żegna Teresę Majchrzak

20 marca zmarła Teresa Majchrzak. Była matką zamordowanego w stanie wojennym przez ZOMO 19-letniego Piotra Majchrzaka. – Z wielkim żalem i bólem przyjęliśmy informację o śmierci Teresy Majchrzak – mówi przewodniczący wielkopolskiej Solidarności Jarosław Lange.

Teresa Majchrzak bardzo mocno i boleśnie, podobnie jak cała rodzina, przeżyła śmierć syna w okresie stanu wojennego. W okresie już wolnej Polski Teresa Majchrzak związana była z Solidarnością i obozem niepodległościowym. Jarosław Lange podkreśla, że Teresa Majchrzak aktywnie uczestniczyła w budowaniu niepodległościowego i demokratycznego państwa po 1990 roku.

– Od samego początku była osobą, która w sposób szczególny pokazywała determinację i walkę - z jednej strony o prawdę, a z drugiej strony o to, co nazywamy wolną Polską. To jest przeogromna strata – mówi Lange. Teresa Majchrzak była również związana ze środowiskami kombatanckim.

Region Wielkopolska
 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.