Menu

Apel o 1 proc. na Fundusz stypendialny NSZZ „Solidarność”

Poniżej publikujemy w całości apel o przekazywanie 1 proc. na Fundusz stypendialny NSZZ „Solidarność”.

Szanowni Państwo,

zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% odprowadzonego podatku dochodowego na działalność statutową Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy - organizacji prowadzącej Fundusz Stypendialny im. NSZZ „Solidarność”, którego ubiegłorocznym laureatem było również Państwa dziecko.

Do tej pory stypendia fundowane były wyłącznie z pieniędzy wpłacanych przez osoby prawne – komisje zakładowe i międzyzakładowe NSZZ „Solidarność” oraz od prywatnych darczyńców. Od 2014 roku każdy podatnik może przekazać na ten cel 1% zapłaconego już podatku dochodowego, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Każda wpłata ma znaczenie. Pamiętajmy, że fundując stypendia dla zdolnej, lecz niezamożnej młodzieży, pomagamy spełniać marzenia i otwieramy furtkę do kontynuowania nauki. Do tej pory, w osiemnastu edycjach, ufundowaliśmy 689 stypendiów. Warto dodać, że Kapituła działa społecznie.

Co trzeba zrobić, aby skutecznie przekazać 1% podatku? Wystarczy wpisać w formularzu rozliczeniowym  PIT nr KRS: 0000337122 lub skorzystać z darmowego programu do rozliczeń PIT i jednocześnie przekazać 1% dla Fundacji (jest do pobrania na str. internetowych: Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” lub Pomorskiej Fundacji Edukacji i Pracy: www.solidarnosc.gda.pl www.pomorskafundacja.org.pl Oczywiście, można też wpłacać bezpośrednio na konto: 41 7065 0002 0652 4155 2804 0001 z dopiskiem: „Fundusz Stypendialny” oraz informacją, kto wpłaca.

Pomorska Fundacja Edukacji i Pracy

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.