Logo
Wydrukuj tę stronę

Piotr Duda o Bp Gerardzie Kuszu: To ogromna szkoda, że nie ma Go wśród nas

Piotr Duda o Bp Gerardzie Kuszu: To ogromna szkoda, że nie ma Go wśród nas fot. Adrian Tyc CC BY-SA 4.0

To był wspaniały, niezwykle radosny i serdeczny człowiek. Prawdziwy Książę Kościoła, który nie tworzył bariery i potrafił zjednywać sobie ludzi. Do dzisiaj jestem pod ogromnym wrażeniem jak bez trudu zapełniał katedrę gliwicką tłumem wiernych, którzy nie tylko chcieli Go słuchać, ale zwyczajnie się z nim spotkać. Zarazić Jego humorem, pełnym dystansu nawet do samego siebie.

Biskup Gerard Kusz był wielkim przyjacielem „Solidarności”. Prawdziwą opoką i przewodnikiem. Pomagał nam w najtrudniejszych chwilach i wspólnie z nami radował się w tych najwspanialszych. To ogromna szkoda, że nie ma Go wśród nas.

W imieniu własnym i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim, przyjaciołom i parafianom zmarłego seniora Ks. Bp. Gerarda Kusza. Niech dobry Bóg przyjmie Go do Swojego Królestwa, a ty Księże Biskupie oręduj za swoją „Solidarnością”.

Piotr Duda

 

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.