Menu

Piotr Duda o Bp Gerardzie Kuszu: To ogromna szkoda, że nie ma Go wśród nas

Piotr Duda o Bp Gerardzie Kuszu: To ogromna szkoda, że nie ma Go wśród nas fot. Adrian Tyc CC BY-SA 4.0

To był wspaniały, niezwykle radosny i serdeczny człowiek. Prawdziwy Książę Kościoła, który nie tworzył bariery i potrafił zjednywać sobie ludzi. Do dzisiaj jestem pod ogromnym wrażeniem jak bez trudu zapełniał katedrę gliwicką tłumem wiernych, którzy nie tylko chcieli Go słuchać, ale zwyczajnie się z nim spotkać. Zarazić Jego humorem, pełnym dystansu nawet do samego siebie.

Biskup Gerard Kusz był wielkim przyjacielem „Solidarności”. Prawdziwą opoką i przewodnikiem. Pomagał nam w najtrudniejszych chwilach i wspólnie z nami radował się w tych najwspanialszych. To ogromna szkoda, że nie ma Go wśród nas.

W imieniu własnym i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam najszczersze kondolencje rodzinie, bliskim, przyjaciołom i parafianom zmarłego seniora Ks. Bp. Gerarda Kusza. Niech dobry Bóg przyjmie Go do Swojego Królestwa, a ty Księże Biskupie oręduj za swoją „Solidarnością”.

Piotr Duda

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.