Menu

Zmarła Teresa Zajdel - działaczka Solidarności Walczącej

14 marca 2021 r. odeszła do Pana Teresa Zajdel - aktywna działaczka Solidarności Walczącej w latach 1984-1990, łączniczka podziemnych struktur Solidarności Walczącej w Trójmieście.

"Prowadziła punkt kontaktowy. Pomagała represjonowanym i ukrywającym się działaczom Solidarności Walczącej. Udostępniała mieszkanie do nadawania audycji Radia SW. Zajmowała się kolportażem niezależnej prasy i książek. Współpracowała z Komisją Interwencji i Praworządności NSZZ Solidarność prowadzoną przez Zofie i Zbyszka Romaszewskich" - wspomina zmarłą na Facebooku Fundacja Kronika Naszego Życia, która poinformowała o śmierci Teresy Zajdel.

Zajdel była odznaczona Krzyżem Solidarności Walczącej, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości, Krzyżem Wolności i Solidarności oraz odznaką "Bohaterom Sierpnia 80'" nadawaną przez prezydenta miasta Gdyni i Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna.

źródło: Facebook

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.