Menu

Zmarł Jan Edward Marczak. Twórca i dowódca wart przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

13.11.2020 r zmarł śp. Jan Edward Marczak , twórca i dowódca wart przy grobie Bł ks. Jerzego Popiełuszki Totus Tuus na Żoliborzu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie – poinformował zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz.

Jan Edward Marczak był twórcą i prezesem Kościelnej Służby Porządkowej Totus Tuus przy grobie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. – Bardzo dobrze rozumiałem się z księdzem Jerzym. Mieliśmy podobne przemyślenia w różnych sprawach. Podobnie myśleliśmy o idei solidarności – wspominał 2 lata temu bł. ks. Jerzego Popiełuszkę twórca Służby.

W 1982 roku Marczak brał aktywny udział w strajku w Hucie. „Wszedł wówczas w skład delegacji, która poszukiwała księdza do odprawienia Mszy św. na terenie zakładu. To wtedy do Huty Warszawa przybył ks. Popiełuszko i rozpoczęła się Jego wyjątkowa misja” – pisał o Janie Edwardzie Marczaku serwis opowiedzmioksjerzym.pl.

Posłuchaj rozmowy ze śp. Janem Edwardem Marczakiem. "Bardzo dobrze rozumiałem się z księdzem Jerzym"

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.