Menu

Philip Morris – społeczna odpowiedzialność biznesu zastosowana w praktyce

Philip Morris – społeczna odpowiedzialność biznesu zastosowana w praktyce Materiały prasowe Philip Morris

W sytuacji gdy w całym kraju rośnie zagrożenie COVID-19, szczególnie ważna jest ochrona grup zwiększonego ryzyka. Tak postąpiono w zakładach tytoniowych Philip Morris w Krakowie.

Podjęto tam decyzję o zwolnieniu z obowiązku wykonywania pracy, z zachowaniem pełnego prawa do wynagrodzenia, pracowników produkcji po 60 roku życia oraz pracownice w okresie ciąży. Działanie to ma służyć zminimalizowaniu szansy na zakażenie się wirusem osób starszych i kobiet spodziewających się dziecka. 

– To jest samodzielna decyzja pracodawcy, co świadczy o jego odpowiedzialności i rozsądku – komentuje Jacek Łabędzki, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Philip Morris w Krakowie. – Dodatkowo, pod wpływem rozmów ze związkami zwolnienie rozszerzono na osoby, które mogą wykazać zaświadczeniem lekarskim obniżoną odporność, przykładowo wynikającą z chorób immunologicznych – dodaje działacz.

Philip Morris zatrudnia w Polsce kilka tysięcy pracowników. Firma dba w naszym kraju o swój pozytywny wizerunek jako pracodawcy, m.in. w 2018 r. polski oddział uzyskał prestiżowy, promowany przez ONZ, Certyfikat Równych Płac za działania na rzecz zniesienia dyskryminacji w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

– Niewątpliwie ten trudny okres jaki w tej chwili przechodzimy jest praktycznym sprawdzianem społecznej odpowiedzialności wielu korporacji i przedsiębiorców. Działanie podjęte w Philipie Morris Polska wydaje się bardzo racjonalne i godne naśladowania wszędzie tam gdzie sytuacja ekonomiczna firmy na to pozwala -komentuje Sławomir Adamczyk z Biura Branżowo – Konsultacyjnego KK NSZZ „Solidarność”.

bs

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.