Menu

Elektroniczna Legitymacja Członkowska na Mazowszu

Elektroniczna Legitymacja Członkowska na Mazowszu fot.P.Machnica

Realizując Uchwałę programową przyjętą przez Krajowy Zjazd Delegatów w 2014 r., Region Mazowsze NSZZ „Solidarność” przystąpił do realizacji wdrożenia Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej (ELC).

To nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu powstanie baza danych członków Związku. Najważniejsze informacje zapisane będą w kodzie kreskowym, a użytkownicy legitymacji będą korzystać z bonusów i pewnych przywilejów.

W przyszłości legitymacja elektroniczna wyprze kartę Grosik, dzięki której w tej chwili można korzystać z punktów rabatowych w pewnych placówkach usługowych i handlowych. Aktualnie toczą się rozmowy z ogólnopolską siecią handlową na temat rabatów dla użytkowników nowej elektronicznej legitymacji związkowej. W Regionie Mazowsze podjęto natomiast decyzję, że członkowie NSZZ „Solidarność” - użytkownicy legitymacji - będą mogli korzystać z bezpłatnych porad prawnych z zakresu prawa pracy, bez dodatkowych zaświadczeń, a działacze z dodatkowych szkoleń.

Zgromadzone dane ułatwią szybsze docieranie z informacjami do wszystkich członków "Solidarności". Możliwe będzie m.in. bezpośrednie przesyłanie „Tygodnika Solidarność”.

Zwracamy się więc do wszystkich członków Związku o wykonanie postanowień uchwały poprzez wypełnienie wniosków o wydanie Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej, które organizacja zakładowa/międzyzakładowa jest zobowiązana dostarczyć do siedziby właściwego Oddziału lub w przypadku organizacji warszawskich bezpośrednio do siedziby Zarządu Regionu w Warszawie.

Aby wprowadzanie danych przebiegło sprawnie, każde pola we wniosku powinny być wypełnione czytelnie. Do uzyskania legitymacji niezbędne jest podanie imienia i nazwiska oraz numeru pesel. Obowiązkowe jest także złożenie pod wnioskiem własnoręcznego podpisu.

 Pola dotyczące miejsca zamieszkania są polami nieobowiązkowymi. Legitymacja będzie ważna przez rok. Po upływie tego czasu zostanie automatycznie przedłużona po potwierdzeniu przez przewodniczącego przynależności do Związku członków swojej organizacji. Wnioski dostępne są w siedzibie Zarządu Regionu Mazowsze, a także na stronie internetowej Regionu.

Informacji szczegółowych udziela Aneta Zbrzeźniak koordynator ELC Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” tel. (22) 314 80 23, e–mail: elegitymacja.mazowsze@solidarnosc.org.pl


Region Mazowsze

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.