Menu

KZ "Solidarność" CzPK: Nie ma miejsca na synekury w miejskich spółkach

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym Sp. z o.o. skierowała pismo do zarządu spółki, w którym wyraża stanowczy sprzeciw wobec planów zatrudnienia byłego posła SLD Marka Balta na stanowisku doradcy firmy. Komisja wzywa również Prezydenta Miasta - jako organ założycielski - do zajęcia stanowiska w tej bulwersującej nie tylko załogę, ale i całą opinię publiczną, kwestii.
 
"Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w Częstochowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym Sp. z o.o. [zarządzającym komunalnym wysypiskiem śmieci w Sobuczynie - red.] według pojawiającej się informacji pragnie w imieniu pracowników, jak i własnym, wyrazić ogromne zaniepokojenie i sprzeciw w sprawie zatrudniania w CzPK pana Marka Balta, jak podejrzewamy, na lukratywnym stanowisku doradcy Zarządu - czytamy w stanowisku. - Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne nie jest deską ratunkową, z której można korzystać na wypadek politycznej niedoli. Pragniemy nadmienić, że w niedalekiej przeszłości na wniosek Zarządu Spółki podczas jednej z Rad Nadzorczych powołano trzeciego wiceprezesa, co według Zarządu miało już zaspokoić potrzeby Spółki, i tu w naszej ocenie było to uzasadnione. Jednocześnie zaznaczamy, że w strukturze Zarządu jest jeszcze jednostka taka jak Prokurent, co stanowi czwartą osobę decyzyjną na mocy Zarządu.
 
Dlatego nas, pracowników, bardzo zadziwia fakt, że Zarząd mając przy tym trzech dyrektorów w Spółce będzie doradzać się osoby, która nigdy nie miała styczności z tak szerokimi zagadnieniami, jakimi jest gospodarka odpadami. Zwracamy jednocześnie uwagę , że stanowisko Doradca Zarządu nie widnieje w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy, co stanowiłoby złamanie prawa. Pragniemy poinformować również Prezydenta Częstochowy by jako organ właścicielski wypowiedział się w/w sprawie".
 
 
red.hd
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.