Menu

Złoty Donek pomoże chorym dzieciom. Pomnik na aukcji WOŚP

Złoty Donek pomoże chorym dzieciom. Pomnik na aukcji WOŚP fot. P. Machnica
Pomnik Donalda Tuska, wykonany ze styropianu na zamówienie KK NSZZ Solidarność", został wystawiony na charytatywnych aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Pomnik odsłonięty podczas Ogólnopolskich Dni Protestu w miasteczku związkowym pod Sejmem, wziął udział  w wielotysięcznej manifestacji  "Dość lekceważenia społeczeństwa", która przeszła ulicami Warszawy 14 września 2013 roku. Potem objeżdżał całą Polskę i zbierał podziękowania od "wdzięcznych" obywateli.
 
Sylwetka Tuska ma 2,5 m wysokości, z podstawą 3,7 m. Premier wyciąga przed siebie rękę, pod pachą trzyma piłkę, a na głowie ma peruwiańską czapkę, którą przywiózł z podróży po Ameryce Południowej. 
 
- Jest pozłacany i wygląda jak prawdziwy, ale w środku jest pusty, podobnie jak polityka rządu Tuska - tłumaczy Marek Lewandowski, rzecznik prasowy KK - Z tego co wiem, to pierwszy i jak na razie jedyny pomnik wystawiony byłemu premierowi. Warto znaleźć mu godne miejsce i jednocześnie pomóc za pośrednictwem WOŚP chorym dzieciom. 
 
Pomnik można kupić na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy TUTAJ.
 
Galeria zdjęć z manifestacji z udziałem Złotego Donka tutaj i tutaj.
 
hd
 
 
 
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.