Menu

Duda do protestujących: jak wyjdziecie, już was nie wpuszczą Wyróżniony

Jeśli się temu rządowi nie wydrze czegoś z gardła, to on sam nic nie da – mówił Piotr Duda, szef „Solidarności”, który w poniedziałek spotkał się z protestującymi w Sejmie rodzicami dzieci niepełnosprawnych. Deklarując wszelkie możliwe wsparcie, w tym eksperckie, przewodniczący dodał - musicie trwać, bo jak stąd wyjdziecie, to nikt was już tu nie wpuści.

Piotr Duda pojawił się w Sejmie na zaproszenie protestujących. Szef Związku wskazał, że są środki w budżecie na zaspokojenie choć części roszczeń opiekunów niepełnosprawnych. Chodzi o ponad 4 mld zł zamrożone przez ministra finansów pieniądze na Funduszu Pracy, z których można zgodnie z prawem zapłacić składki na ubezpieczenia społeczne.

W środę odbędzie się posiedzenie komisji sejmowej, która zgodnie z deklaracją premiera Donalda Tuska zajmie się propozycją nowelizacji ustawy o świadczeniach dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Pojawią się tam eksperci „Solidarności”. Związek postuluje, aby wysokość świadczeń odnieść do przeciętnego wynagrodzenia, a nie do płacy minimalnej.

- Płaca minimalna to wynik negocjacji i decyzji politycznych, tymczasem przeciętne wynagrodzenie wynika ze stanu gospodarki – zwracał uwagę na briefingu po spotkaniu z opiekunami Piotr Duda. Jak powiedział, protestujący w Sejmie opiekunowie mogą liczyć na wszelką niezbędną pomoc Związku.


ml

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.