Menu

Człowiek "Solidarności"

"Nie wierzę w mit budowania dobrobytu kosztem godności pracownika i niezbywalnego prawa do pracy za godziwe wynagrodzenie.”- słowami śp. Lecha Kaczyńskiego witał przybyłych na konferencję gości Krzysztof Dośla, przewodniczący ZR Gdańsk. 

- Można byłoby powiedzieć, że jest to w największym skrócie program Związku. Witając państwa mogę to śmiało powiedzieć, również w imieniu obecnego tutaj Piotra Dudy, aktualnego przewodniczącego- kontynuował Dośla - Solidarność zrobi wszystko, aby to co do nas pisał i mówił Lech Kaczyński, aby te jego ideały, którymi żył i które realizował były nadal realizowane. 

Konferencja „Lech Kaczyński – człowiek »Solidarności«, zorganizowana przez Krajowy Ruch Społeczny im. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Zarząd Regionu Gdańskiego odbyła się dzisiaj w sali BHP w Gdańsku. Na sali obecnych było wielu świadków i bohaterów Sierpnia 1980, historyków,  oraz publicystów. Bardzo liczną grupę słuchaczy stanowili mieszkańcy Trójmiasta. W sali zabrakło miejsc siedzących.

Honorowymi gośćmi byli Jarosław Kaczyński oraz córka zmarłego prezydenta Marta Kaczyńska.

- To głębokie przeświadczenie, że idea Solidarności była czymś niezwykle ważnym w dziejach kraju i świata, i że należy te idee wcielać w życie było mu niezwykle bliskie- mowił Jarosław Kaczyński -  Wiele osób przyznaje się dziś do autorstwa koncepcji Polski solidarnej. Byłem przy tym, autorem tej koncepcji był Lech Kaczyński. 

W części wykładowej zostały wygłoszone referaty. Dr hab. Sławomir Cenckiewicz, Adam Chmielecki i Janusz Śniadek mówili o roli Lecha Kaczyńskiego w budowaniu solidarności od roku 1980 do czasów obecnych. W panelu dyskusyjnym "Lech Kaczyński i ruch "Solidarności" wzięli udział Grzegorz Bierecki, Andrzej Gwiazda, Andrzej Kołodziej, Maciej Łopiński, Piotr Semka, Krzysztof Wyszkowski, Róża Janca Brzozowska,  Jacek Karnowski i Mariusz Muskat.

Dział Informacji KK

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.