Menu

Związkowcy apelują do Posłanek, Posłów i Senatorów w sprawie Grupy Tauron

fot. Marcin Żegliński fot. Marcin Żegliński
Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ "Solidarność" w TAURON Wydobycie S.A. w dniu 14 czerwca br. wystosowała Apel do Posłanek i Posłów oraz Senatorów z ziemi śląskiej i małopolskiej dotyczący przyszłości Grupy TAURON. Apel jest odpowiedzią na pojawiające się obawy związane z restrukturyzacją sektora energetycznego w Polsce. 
 
Jak możemy przeczytać w dokumencie, NSZZ "Solidarność" apeluje do adresatów o: "przyłączenie się w obronę miejsc pracy w Grupie TAURON. TAURON to miejsca pracy w kilku województwach, powiatach i gminach, które dzięki temu otrzymują znaczne podatki a likwidacja Grupy oznaczać będzie uszczuplenie wpływów podatkowych dla samorządów, na terenie których kooperuje Grupa TAURON".
 
NSZZ "Solidarność" podkreśla, że jest "zorganizowana i przygotowana zarówno do rozmów dotyczących transformacji sektora energetycznego, opartych na merytorycznych argumentach, ale także na walkę w przypadku decyzji politycznych niepopartych merytoryką". 
 
Ponadto reprezentatywne Organizacje Związkowe z TAURON Polska Energia w dniu 17 czerwca br. wystąpiły z wnioskiem do Jacka Sasina, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Aktywów Państwowych o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu przeprowadzenie ponownych analiz rentowności funkcjonowania TAURON Wydobycie i TAURON Wytwarzanie. Przedstawione przez Zarząd TPE Radzie Społecznej analizy są nie do przyjęcia, gdyż zostały opracowane "w sposób nierzetelny, niekompetentny (brak członków Zarządu odpowiedzialnych za przygotowanie analizy), bez przedstawienia danych ekonomicznych". 
 
kk
 
Poniżej publikujemy treść Apelu oraz Wniosek do Ministra