Menu

RDS z udziałem Premiera. Piotr Duda: czekamy na konkretne projekty!

RDS z udziałem Premiera. Piotr Duda: czekamy na konkretne projekty! fot. M.Lewandowski

Oczekujemy konkretnych ustaw, bo na razie „Polski Ład” to jedynie ogólne zapowiedzi – powiedział Piotr Duda podczas dzisiejszego plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Mimo, że wiele propozycji wychodzi naprzeciw postulatom „Solidarności” szef Związku skrytykował stronę rządową za lekceważenie dialogu społecznego i pominięcie w „Polskim Ładzie” emerytur stażowych.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego premier Mateusz Morawiecki zaprezentował członkom Rady program "Polski Ład" oraz udzielał odpowiedzi poszczególnym członkom Rady.

Piotr Duda podkreślił, że narastający konflikt w branży paliwowo-energetycznej, który grozi wybuchem protestów jest właśnie wynikiem braku dialogu.

Premier zadeklarował, że kwestie jakości dialogu społecznego poruszy na najbliższej radzie ministrów, tak aby był istotnym elementem legislacji.

Odnosząc się do kwestii emerytur stażowych premier wskazywał, że rząd będzie zachęcał do dłuższej pracy i jest otwarty na dyskusję o źródła finansowania tego przedsięwzięcia.

Przewodniczący „Solidarności” przypomniał premierowi, że projekt zakłada, iż warunkiem przejścia na emeryturę stażową jest wypracowany kapitał pozwalający na wypłatę emerytury na co najmniej minimalnym poziomie. Tak więc emerytury te nie generują dodatkowych kosztów dla systemu.

www.tysol.pl

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.