Menu

Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Główny temat - energetyka

Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Główny temat - energetyka fot.dj

Od wręczenia „zaległej” pamiątkowej flagi „Solidarności” z logiem 40-lecia Związku rozpoczęło się spotkanie przewodniczącego Piotra Dudy z liderem Prawa i Sprawiedliwości, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim. Mimo to, rozmowa dotyczyła trudnych spraw związanych m.in. z polską transformacją energetyczną. Pojawił się również wątek przypadającego w tym roku 40-lecia Tygodnika Solidarność.

- Z powodu pandemii nie było wcześniej okazji do wręczenia pamiątkowej flagi z logo 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność” – powiedział Piotr Duda przekazując flagę.

Przypomniał również, że taką samą otrzymali m.in. prezydent Andrzej Duda, prezydent Donald Trump, czy papież Franciszek.

Trzymając się tematu rocznic przewodniczący przekazał również informacje o planowanych uroczystościach 40. rocznicy powstania Tygodnika Solidarność, którego Jarosław Kaczyński był jednym z redaktorów naczelnych.

Drugą część spotkania zdominowały tematy gospodarcze i pracownicze. Przede wszystkim związane z „Polityką Energetyczną Polski”, a w tym kontekście sprawiedliwą transformacją energetyczną. Wiele czasu poświęcono również bezpieczeństwu miejsc pracy, dialogowi społecznemu i planach odmrażania gospodarki.

To kolejne z serii spotkań szefa „Solidarności” z politykami Zjednoczonej Prawicy i przedstawicielami rządu w tych tematach. Poprzednie miało miejsce 29 stycznia z premierem Mateuszem Morawieckim.

ml

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.