Menu

Spotkanie Duda Morawiecki: Dużo trudnych tematów

Spotkanie Duda Morawiecki: Dużo trudnych tematów fot. DJ

- Omówiliśmy bardzo ważne dla polskich pracowników sprawy, takie jak transformacja energetyczna, bezpieczeństwo miejsc pracy, czy problemy ze słabą jakością dialogu społecznego – podsumował Piotr Duda dzisiejsze spotkanie z premierem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim, które odbyło się w KPRM.

Dzisiaj doszło do ważnego spotkania pomiędzy przewodniczącym NSZZ „Solidarność” Piotrem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

- Od wielu miesięcy sygnalizowaliśmy narastające problemy wynikające głównie z transformacji energetycznej, sytuacji na rynku pracy, szczególnie za sprawą kolejnych lockdownów i upowszechnienia pracy zdalne, ale także niewystarczającej jakości dialogu społecznego, który szczególnie w czasie kryzysu wywołanego pandemią powinien mieć większy wpływ na legislację – mówił przed spotkaniem lider „Solidarności”.

Głównym tematem była sprawiedliwa transformacja energetyczna w ramach Polityki Energetycznej Polski.

- To bardzo poważny i skomplikowany problem – mówił po spotkaniu Piotr Duda.

Choć o szczegółach, ani konkretnych decyzjach przewodniczący nie chciał mówić, przekazał że było to dobra, konstruktywna rozmowa, która w wielu sprawach przełoży się w najbliższym czasie na konkrety.

- Będziemy o nich informować na bieżąco – podsumował.

 


www.tysol.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.