Menu

Chcemy pracować do emerytury albo dłużej

Chcemy pracować do emerytury albo dłużej fot.sxc.hu
Polacy chcą pracować do osiągnięcia wieku emerytalnego, a nawet dłużej. Problemem jest zdrowie, a dokładniej jego brak - informuje "Puls Biznesu".
 
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Millward Brown pokazuje, że Polacy chcą pracować nie tylko do osiągnięcia wieku emerytalnego, ale też dłużej. Blisko co trzeci badany chce być aktywny zawodowo nawet po przekroczeniu wieku emerytalnego. Aż dwóch na trzech deklaruje chęć pracy do osiągnięcia wieku emerytalnego, pod warunkiem, że zdrowie im na to pozwoli.
 
Jednocześnie blisko połowa respondentów uważa, że obecny stan zdrowia nie pozwoli im pracować do emerytury. Eksperci zwracają uwagę, że w Polsce zdrowie traktuje się wyłącznie jako źródło kosztów, a nie jako inwestycję, która jest konieczna, by poprawić np. efektywność gospodarki. Brakuje kompleksowego i długofalowego podejścia. NFZ patrzy wyłącznie na koszty bezpośrednie, w ogóle nie bierze pod uwagę kosztów pośrednich - utraconej produktywności czy kosztów społecznych, które często wielokrotnie przewyższają te pierwsze.
 
hd
 
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.