Menu

Z mundurów leśników znika orzełek

– Nie będzie naszej zgody na usuwanie narodowych symboli z munduru – podkreśla Zbigniew Kuszlewicz, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”.
 
Orzeł Biały jest elementem munduru leśnika od czasów Królestwa Polskiego. Zawsze znajdował się na guzikach mundurów, a także na czapkach służby leśnej.
 
Ministerstwo Środowiska pod koniec zeszłego roku przygotowało projekt nowych mundurów leśników. Z garderoby usunięto emblematy z orzełkiem. Ponieważ środowiska związane ze służbami leśnymi kategorycznie zaprotestowały, pod koniec maja resort przedstawił nowy projekt. Orzełek powrócił tylko i wyłącznie na guziki munduru wyjściowego. Wszystkie nakrycia głowy opatrywane będą emblematem „LP”. Ministerstwo tłumaczy się, że zmiany są wprowadzane na wniosek dyrektora generalnego Lasów Państwowych. 
 
 – Trudno powiedzieć, co chce osiągnąć ministerstwo przez te zmiany. Może chce się wpisać w nurt, który głosi, że trzeba walczyć ze wszystkim, co polskie – mówi Kuszlewicz.
 
hd
Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.