Menu

Szkolna wyprawka dzięki "S"

Pracownicy Impela otrzymają od pracodawcy wsparcie finansowe na zakup wyprawki szkolnej dla dzieci. To efekt współpracy między NSZZ „S” a pracodawcą.

100 tys. zł dodatkowych środków finansowych przeznaczy Impel dla pracowników, którzy mają dzieci w wieku szkolnym i są w trudnej sytuacji materialnej. – To bardzo dobra informacja dla pracowników - mówi Michał Kulczycki, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „S” Pracowników Firm Ochrony, Cateringu i Sprzątania.

Dodatkowe środki udało się wynegocjować dzięki współpracy między pracodawcą i NSZZ „S”. – Mamy takie porozumienie, że co trzy miesiące spotykamy się z pracodawcą i rozmawiamy o sytuacji firmy. Dzięki temu wiemy co się dzieje w przedsiębiorstwie – tłumaczy Kulczycki. - W tym roku zakładowy fundusz świadczeń socjalnych był mniejszy niż w latach poprzednich. Mniej pracowników mogło otrzymać pomoc. W wyniku rozmów udało się nakłonić prezesa, żeby znalazły się środki, które nie pójdą na inne cele tylko na pomoc dla pracowników – dodaje Kulczycki. Związek będzie uczestniczył w podziale tych środków.

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „S” Pracowników Firm Ochrony, Cateringu i Sprzątania to jedna z młodych organizacji, zrzeszająca 4400 członków. Z firmy Impel do „S” należy ponad 1 tys. pracowników. W ubiegłym roku „S” podpisała porozumienie o współpracy z pracodawcą.

Impel to jedna z największych w Polsce firm świadczących usługi dla biznesu, m.in. ochrony i sprzątania. Zatrudnia około 40 tys. pracowników.

Dział Informacji KK

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.