Menu

Będzie strajk na kolei

17 sierpnia o północy kolejarze z Przewozów Regionalnych rozpoczną bezterminowy strajk. O przeprowadzeniu akcji strajkowej kolejarze zdecydowali na dzisiejszym spotkaniu sztabu protestacyjnego.

- Protest obejmie przede wszystkim Przewozy Regionalne ale niewykluczone, że do strajku przyłączą się również spółki PKP, które wchodzą w skład związku pracodawców kolejowych – mówi Stanisław Kokot, rzecznik prasowy Sekcji Krajowej Kolejarzy. - Pierwsza tura protestu potrwa 24 godz. po czym nastąpi 48 godzin przerwy i tak do skutku – tłumaczy Kokot.

Ostatnia tura negocjacji, która odbyła się 30 lipca zakończyła się podpisaniem protokołu rozbieżności. To otworzyło drogę do przeprowadzenia akcji protestacyjnej.  Przedmiotem sporu są wynagrodzenia. Związki zawodowe działające w spółce domagają się ok. 280 zł brutto podwyżki. Tymczasem zarząd firmy zaproponował wzrost wynagrodzeń o 120 zł. Zdaniem związkowców propozycja zarządu była niezadowalająca, ponieważ w Przewozach Regionalnych nie było podwyżek od 3 lat. Jak tłumaczą, średnie zasadnicze wynagrodzenie maszynisty kolejowego wynosi 1400 - 1600 zł brutto.

Dział Informacji KK


 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.