Menu

Strajk na kolei przesądzony

Podpisaniem protokołu rozbieżności zakończyły się późnym wieczorem piątkowe negocjacje między zarządem a związkami zawodowymi działającymi w Przewozach Regionalnych.

- Mamy otwartą drogę do przeprowadzenia akcji protestacyjnej - mówi Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność". 4 sierpnia spotyka się komitet protestacyjny, który zdecyduje o akcji protestacyjnej.

Spór zbiorowy trawa od ponad miesiąca. Niestety pomimo długich negocjacji nie udało się doprowadzić do porozumienia. Związki zawodowe działające w spółce domagają się ok. 280 zł brutto podwyżki. Tymczasem zarząd firmy zaproponował wzrost wynagrodzeń o 120 zł.Zdaniem związkowców propozycja zarządu była niezadowalająca, ponieważ w Przewozach Regionalnych nie było podwyżek od 3 lat. Jak tłumaczą, średnie zasadnicze wynagrodzenie maszynisty kolejowego wynosi 1400 - 1600 zł brutto.

Dział Informacji KK

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.