Menu

Poznań, Zielona Góra - wiece poparcia dla pracowników IKEA

- Za nami więce poparcia dla pracowników IKEA - informuje Regionalny Sztab Strajkowy Regionu Zielonogórskiego NSZZ”Solidarność”

Jak czytamy w komunikacie Regionalnego Sztabu Strajkowego Regionu Zielonogórskiego NSZZ”Solidarność”:

Popieramy pracowników jednostek podległych Prezydentowi Zielonej Góry. Wspieramy wszystkich pracowników prowadzących spór zbiorowy z Prezydentem Zielonej Góry. Spotkaliśmy się 13 czerwca 2022r. o godz.14.30 w Zielonej Górze pod Urzędem Miasta, ul. Podgórna 22.

Ponad dwustu uczestników – byliśmy jak trzeba: Żłobki 1,4 i 7, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Urząd Miasta, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, zielonogórska Oświata – administracja i obsługa. Była „Solidarność” i OPZZ – razem reprezentujemy pracowników prowadzących wielozakładowy spór zbiorowy w 40 jednostkach podległych Prezydentowi Miasta Zielona Góra, w których zatrudnionych jest około 2 tyś. pracowników. 7 czerwca 2022r. z listy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej wyznaczony został mediator. Pierwsza runda mediacji jest ustalona i rozpocznie się 23 czerwca 2022r. o godz.10.00 w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali na Wiecu protestujących pracowników jednostek podległych Prezydentowi: min. pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Zielonogórskich Wodociągów, Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Oświacie - nauczycielom szkół zielonogórskich, Medykowi, Muzykowi, pracownikom „Gedia” z Nowej Soli, Radnym Miasta, mieszkańcom, znajomym i przechodniom, którzy przyłączyli się do strajku. To jest wspaniałe, że jesteście z nami. To jest ogromny sygnał dla nas – to oznacza, że nasza walka jest uzasadniona i ma sens.

Akcja Mobilizacyjna odbyła się również w Poznaniu

 13 czerwca 2020r. w Poznaniu od godz. 16.00 - związkowcy z Ikea Industry protestowali przed poznańskim sklepem Ikea wzywając kierownictwo fabryki mebli Ikea ze Zbąszynka do rozpoczęcia rokowań w sprawie warunków pracy i wyższej płacy w ramach trwającego sporu zbiorowego zarejestrowanego przez Okręgową Inspekcję Pracy w Zielonej Górze.

Wsparcia udzielali nam poznańscy związkowcy z „Solidarności” Regionu Wielkopolskiego. Dziękujemy za pomoc wszystkim na czele z Jarkiem Lange - Przewodniczącym Zarządu Regionu Wielkopolskiego NSZZ „Solidarność”.

ad
 
Regionalny Sztab Strajkowy Zielona Góra informuje:

14 czerwca 2022r. na posiedzeniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Regionalny Sztab Strajkowy Regionu przedstawił informację z przebiegu rokowań. Omówiona została sytuacja pracowników prowadzących spory zbiorowe w jednostkach podległych Prezydentowi Zielonej Góry, W&W Polska Sp. z o..o. w Lubsku i IKEI Industry w Zbąszynku/Chlastawa.

14 czerwca 2022r.w W&W Polska Sp. z o.o. w Lubsku – godz.14.30 pierwsza runda mediacji

23 czerwca 2022r. W Urzędzie Miasta w Zielonej Gorze – godz.10.. pierwsza runda mediacji

PRZYŁĄCZ SIĘ. Zorganizowani Razem – możemy więcej!

Bogusław Motowidełko - Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Zielonej Górze

- Przewodniczący Regionalnego Sztabu Strajkowego NSZZ "Solidarność" Regionu Zielonogórskiego

www.tysol.pl

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.