Menu

Pracownicy MOPS i DPS w Legnicy w sporze zbiorowym z pracodawcą. Grożą strajkiem!

Siedem dni na spełnienie żądań dała prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Związkowcy żądają natychmiastowych podwyżek i grożą strajkiem.

W środę 8 czerwca przedstawiciele NSZZ „Solidarność” w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej dostarczyli do Ratusza pismo, w którym informują o wejściu w spór zbiorowy z pracodawcą.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy powołując się na przepisy ustawy z 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, żąda w imieniu pracowników podwyżki w wysokości 1,2 tys zł brutto z wyrównaniem od 1 stycznia 2022 oraz 400 zł brutto podwyżki od stycznia 2023 roku.

Związkowcy ostrzegają prezydenta, że jeśli nie spełni ich żądań, spór zbiorowy przekształci się w strajk. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od lat walczą o podniesienie pensji. Dziś, po „podwyżce” od 1 stycznia średnio o 1 zł brutto zarabiają średnio 3020 zł. Związkowcy do dziś nie doczekali się rozmów z prezydentem i dziś stawiają sprawę na ostrzu noża, dając siedem dni na spełnienie swoich żądań.

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.