Menu

Apel do Premiera RP

Krajowy Sekretariat Budownictwa i Przemysłu Drzewnego NSZZ „Solidarność” wraz ze ZZ „Budowlani” i branżowymi organizacjami pracodawców, wystosowali apel do Premiera Mateusza Morawieckiego o obronę sektora produkującego materiały budowlane.

Konieczności ograniczenia emisji CO2 przez polski przemysł wyrobów budowlanych, pociąga za sobą olbrzymie inwestycje i zwiększenie zapotrzebowania na energię elektryczną. Obecny poziom cen energii i paliw powoduje, że cała branża budowlana stoi w obliczu poważnego problemu, którego konsekwencje dotkną całą polską gospodarkę. Wzrost cen wyrobów budowlanych przełoży się bezpośrednio na wzrost cen nieruchomości, co zmniejszy ich dostępność, w szczególności dla mniej zamożnych Polaków lub osób młodych, które chcą zamieszkać we własnym lokum i założyć rodzinę. Jak ważnym elementem gospodarki każdego kraju jest sektor budowlany, jak duży generuje popyt w innych gałęziach ekonomii, nikogo nie trzeba przekonywać.

W związku z tym strona społeczna zwróciła się do Premiera RP o spotkanie w jak najszybszym terminie i rozmowy na temat objęcia sektora tarczą antyinflacyjną.

pp

 
 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.