Menu

Wsparcie KSP NSZZ „Solidarność” dla funkcjonariuszy chroniących granicę

Wsparcie KSP NSZZ „Solidarność” dla funkcjonariuszy chroniących granicę fot. Twitter / Straż Graniczna

Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” przyjęło stanowisko ws. wsparcia dla funkcjonariuszy chroniących granicę RP. „Pragniemy wyrazić poparcie dla działań funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji, żołnierzy Wojska Polskiego oraz wszystkich służb wspomagających, które w bardzo trudnych warunkach, 24 godziny na dobę, chronią granicę Polski oraz zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. (…) W pełni doceniamy Wasz trud i wyrzeczenia” – czytamy w stanowisku.

„Sytuacja na granicy Białorusi z Polską, jaką obserwujemy w ciągu ostatnich miesięcy, to nowe doświadczenie dla naszego Kraju, z którym w pierwszej kolejności muszą się zmierzyć funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji i żołnierze Wojska Polskiego. Skala wydarzeń, cynizm władz białoruskich wykorzystujących migrantów, prowokacje stosowane na granicy wymagają szczególnej determinacji, zaangażowania i profesjonalizmu. W naszym przekonaniu ze swoich zadań w pełni się wywiązujecie” – pisze Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa.

Strażacy z Solidarności krytycznie oceniają działalność części mediów, polityków i środowisk, które niepotrzebnie wywierają presję na funkcjonariuszy, a niekiedy wręcz szkalują ich za prawidłowe wykonywanie ustawowo nałożonych obowiązków służbowych. „Apelujemy o zaprzestanie podobnych praktyk. Bezpieczne granice są gwarantem polskiej niepodległości, dlatego też wyrażamy solidarność i poparcie dla działań podejmowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i żołnierzy Wojska Polskiego w ochronie polskiej granicy państwowej przed próbami nielegalnego jej przekraczania. Jako funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej także wspomagamy działania naszych kolegów z pozostałych służb” – dodano w piśmie.

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.