Menu

Pracownicy niemedyczni również otrzymają dodatki!

Pracownicy niemedyczni również otrzymają dodatki! fot. PAP/Tomasz Gzell

W listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Będziemy rozmawiali m.in. o ustawie o jakości – powiedziała w piątek przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się w piątek posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman powiedziała, że "to były dwa bardzo trudne dni". "Dla nas wartością absolutnie nadrzędną jest to, że nadal rozmawiamy o wynagrodzeniach" – wskazała

Wyraziła zadowolenie i wdzięczności z deklaracji rządu, że również pracownicy działalności podstawowej, czyli tzw. niemedyczni, zatrudnieni na oddziałach covidowych, czyli salowe, opiekunki, sanitariusze, otrzymają dodatki covidowe. Przyznała, że ta sprawa budziła wiele wątpliwości i żalu wśród tych pracowników, którzy zostali pominięci.

"Wszyscy mamy poczucie odpowiedzialności również za to, żeby nie zachwiać pewnej równowagi i żeby rzeczywiście wzrost tych wynagrodzeń nie odbywał się kosztem pogorszenia dostępności do świadczeń. To jest najtrudniejsze dla strony pracowników, którzy chcą być odpowiedzialni za swoje stawiska pracy" – wskazała.

Powiedziała, że rozmowy były także trudne dla strony pracodawców. – Myślę, że gwarancja, że będą środki finansowe na wzrost wynagrodzeń jest gwarancją tego, że szpitale nie będą się dalej zadłużały, przynajmniej z tego powodu. Będziemy tego pilnować – oświadczyła Ochman.

Zapowiedziała, że jeszcze w listopadzie odbędzie się kolejne spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. – Będziemy rozmawiali o innych sprawach istotnych dla pracowników i pracodawców, m.in o ustawie o jakości – poinformowała przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.

źródło: PAP

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.