Menu

NSZZ „Solidarność” zamyka TSUE! Postanowiono o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE

NSZZ „Solidarność” zamyka TSUE! Postanowiono o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE fot. TS

Dzisia w piątek 22 października "Solidarność" protestowała przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z decyzją wydaną przez unijny sąd w sprawie zamknięcia kopalni w Turowie. Związkowcy stanowczo sprzeciwiają się postanowieniu TSUE, które stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i doprowadzi do likwidacji tysięcy miejsc pracy.

Podczas demonstracji wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Tadeusz Majchrowicz odczytał pismo o zamknięciu TSUE.

- Postanowienie zabezpieczające. Działając z upoważnienia Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", która jako najwyższą władzą wykonawczą Związku podjęła decyzję o skierowaniu do Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" wniosku o ocenę legalności działań Trybunału Niesprawiedliwość UE, postanawiam jako przewodniczący związku: Wydać w trybie zabezpieczenia do czasu rozstrzygnięcia przez Krajowy Zjazd Delegatów wniosku, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu funkcjonowania TSUE! - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Tadeusz Majchrowicz

www.tysol.pl

 

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.