Menu

"Głos pracownika": Strażacy oczekują pieniędzy!

"Głos pracownika": Strażacy oczekują pieniędzy! fot.pixabay.com

Niedawno powołano sejmową podkomisję stałą ds. modernizacji i rozwoju Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa. Jakie problemy rozwiąże ustawa modernizacyjna służb mundurowych?

O potrzebach strażaków i wyczekiwanej przez nich ustawie w audycji „Głos Pracownika” opowiadał starszy aspirant Tomasz Richert z Komendy Miejskiej PSP w Gdyni, przewodniczący Międzyregionalnej Pomorskiej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

– Oczekujemy, że będą znaczne nakłady na rozwój w służbie, na dodatkowy sprzęt, na modernizację budynków i że nie zabraknie też modernizacji uposażeń. Na to bardzo liczymy - powiedział starszy aspirant Tomasz Richert. - Strażak, który przychodzi do służby, ma poniżej średniej krajowej, a praca jest niebezpieczna. Jak od roku widzimy, cały czas dokłada się nam dodatkowych zajęć, a warto by też pomyśleć o dodatkowych uposażeniach dla strażaków, żeby więcej zarabiali – podkreślił Tomasz Richert.

– Pracuję w straży 25 lat i mogę powiedzieć, że bardzo dużo zmieniło się na lepsze, ale ten sprzęt wciąż się wybrakowuje. On jest codziennie intensywnie używany. I z tego powodu należy co jakiś czas ten sprzęt wymieniać i wprowadzać jakieś nowości – dodał przewodniczący Międzyregionalnej Pomorskiej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność”.

Z drugiej części audycji dowiedzieliśmy się, kiedy pracodawca może skorzystać z przewidzianego w kodeksie pracy tzw. prawa do odwołania pracownika z urlopu w wyjątkowych sytuacjach. W „Głosie Pracownika” wyjaśniono o jakie przypadki chodzi i czy wówczas możemy żądać rekompensaty za utracone wakacje. W audycji poznaliśmy również nowy zawód przyszłości, którym jest dyrektor ds. produktywności.

***

Chcesz wiedzieć, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik? Jak negocjować z pracodawcą? Jakie są tendencje na rynku pracy? Gdzie łamane są prawa pracownicze? I co wtedy zrobić? To tylko część tematów, którymi zajmują się reporterzy Radia Gdańsk. Nowa audycja „Głos pracownika” w każdy poniedziałek o godz. 12.30, a także na stronie www.radiogdansk.pl.

Audycja „Głos pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.