Menu

Rozpoczął się protest "Solidarności" w grupie TAURON. Związkowcy odwiedzą biuro premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki nie udzielił odpowiedzi na prośby "Solidarności" o spotkanie w sprawie problemów w grupie TAURON. Związkowcy biorą więc sprawy w swoje ręce. Dziś między 7.30 a 8.30 trwał protest samochodowy.

Spontaniczny przejazd samochodami odbywał się na ulicy Chorzowskiej w Katowicach na wysokości siedziby TAURON PE. w obu kierunkach.

- Nasz protest był widoczny na ulicach Katowic, chociaż policja starała się rozdzielić się naszą kolumnę samochodów. Związkowcy otrzymali też kilka mandatów-

słyszmy od organizatorów protestu. 

Następnie związkowcy mają przejechać pod biuro poselskie Posła Mateusza Morawieckiego aby wręczyć pisma, które były skierowane do Pana Premiera od przedstawicieli NSZZ Solidarność z TAURON w temacie sytuacji w spółce oraz napiętej sytuacji społecznej z dnia 15.04.2021r. Wysłane do Prezesa Rady Ministrów pocztą elektroniczną oraz tradycyjną.

Przedstawiciele Solidarności złożą osobiście również pismo skierowane do Premiera Morawieckiego od Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Piotra Dudy z dnia 19.04.2021r.

Akcja wręczenia pism odbędzie się ok godziny 9.30 w biurze poselskim Posła Mateusza Morawieckiego w Katowicach przy ul. Warszawskiej 23.

Pisma te jutro otrzymają również posłowie Michał Wójcik, Bożena Borys-Szopa, Ewa Malik, Robert Warwas, Waldemar Andzel oraz Marek Wesoły.

www.tysol.pl

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.