Menu

Dobra decyzja dla spółki POLREGIO

Dobra decyzja dla spółki POLREGIO fot. J.Wolniak

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję w sprawie pomocy udzielonej spółce POLREGIO w 2015 roku przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. w wysokości 770 303 500 PLN. Ta decyzja oznacza, że KE wyjaśniła i potwierdziła zgodność środków pomocowych na rzecz Przewozów Regionalnych (obecnie POLREGIO) z unijnymi zasadami pomocy państwa.

Decyzja KE kończy definitywnie formalne postępowanie ws. pomocy na restrukturyzację.Spółka informuje, że w ubiegłym roku osiągnęła zamierzone rezultaty ustabilizowania sytuacji POLREGIO,  podpisując po raz pierwszy w 20-letniej historii spółki umowy wieloletnie z samorządami 14 województw o wartości 9 mld zł, w tym w 8 regionach aż na 10 lat. Zapewniła tym samym stabilną perspektywę finansową POLREGIO w okresie długoterminowym.

Kolejnym celem było wyjście z definicji spółki będącej w trudnej sytuacji ekonomicznej, co pozwoliło planować modernizację oraz zakup nowego taboru. W tym roku Spółka złożyła wnioski o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy projektu zakupu i modernizacji taboru o łącznej wartości 7 mld zł.

Decyzja KE może pomóc w realizacji kolejnych inwestycji finansowanych ze środków Unii Europejskiej stwierdza Prezes Zarządu POLREGIO sp. z o.o. Artur Martyniuk. Przewodniczący „Solidarności” w spółce Przewozy Regionalne Wiesław Natanek z satysfakcją wyraża się o tej decyzji, mówiąc, że „wreszcie spółka POLREGIO może normalnie funkcjonować”.

Region Dolny Śląsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.