Logo
Wydrukuj tę stronę

Apel o szczepienia dla wszystkich pracowników szkół!

Apel o szczepienia dla wszystkich pracowników szkół!

Prezydium Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku, w nawiązaniu do stanowisk z 13 stycznia i 9 lutego br., apeluje o wyjście z ofertą pilnych szczepień przeciw COVID-19 dla wszystkich pracowników przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, podobnie jak objęto nimi wszystkich pracowników medycznych. Oczywiście z zachowaniem zasady dobrowolności.

„Zbliża się czas matur i egzaminów w ósmych klasach szkół podstawowych, a ofertą szczepień zostali objęci jedynie nauczyciele. To jest krzywdzące dla innych pracowników szkół, a przez ich kontakt z setkami uczniów – zagrożeniem transmisji zakażeń. Podtrzymujemy opinię, że przyjęcie dodatkowych działań w zakresie poszerzenia oferty szczepień dla wszystkich pracowników przedszkoli i szkół zapobiegnie w większym stopniu rozprzestrzenieniu się epidemii oraz zapewni bezpieczeństwo zdrowotne nie tylko pracowników, ale również uczniów i ich rodzin. Zarazem otwarte szkoły, edukacja stacjonarna to jest ważny sygnał powrotu energii życia w wymiarze rodzinnym, publicznym. Jest tym samym wartością nie do przecenienia” – czytamy w apelu Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania.

MSOiW NSZZ „Solidarność”

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.