Logo
Wydrukuj tę stronę

Służba, którą stworzyła „Solidarność”

Służba, którą stworzyła „Solidarność” fot.M.Lewandowski

Już w przyszłym roku obchodzić będziemy 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej. To również niezwykle ważna rocznica dla NSZZ „Solidarność”, który na początku lat 90-tych praktycznie od podstaw stworzył ustawę o PSP. W miniony wtorek spotkało się dowództwo PSP z gen. Andrzejem Bartkowiakiem na czele z przewodniczącym Komisji Krajowej Piotrem Dudą. Omawiano m.in. wspólne przedsięwzięcia dla uczczenia zbliżających się rocznic oraz planowaną reformą ochrony przeciwpożarowej w Polsce.

W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie dowództwa Państwowej Straży Pożarnej obecni byli również zastępcy komendanta głównego, gen. Krzysztof Hejduk i Adam Konieczny, przewodniczący „Solidarności” w PSP Bartłomiej Mickiewicz, pierwszy przewodniczący "S" w PSP Krzysztof Wojtulski, jednocześnie współtwórca historycznej ustawy o PSP oraz dyr. Stanisław Ręcławski.

Piotr Duda wręczył komendantowi flagę „Solidarności” z logiem 40-lecia Związku.

- Przekazuję to co mamy najcenniejszego – naszą „Solidarność”, powiedział.

Rozmawiano o wspólnych przedsięwzięciach, dynamicznie rozwijających się organizacjach „Solidarności” w PSP, a także o zbliżającej się reformie, m.in. powstającej ustawie o ochronie przeciwpożarowej.

ml

 

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.