Menu

W Łodzi o UZP dla Metalowców

13 i 14 października 2011 r., w centrum szkoleniowym Zarządu Regionu Ziemia Łódzka, odbyło się szkolenie nt. europejskich rad zakładowych. Zwrócił się o nie Bohdan Braun – przewodniczący Sekcji Krajowej Branży Metalowców; technicznym zapewnieniem logistyki zajął się Jerzy Goszczyński – wiceprzewodniczący ZR, m.in. kierujący regionalnym Działem Szkoleń.

W szkoleniu uczestniczyły 22 osoby z okolicznych (w większości) firm spełniających wymogi dyrektywy. Część z nich jest członkami europejskich rad zakładowych, lecz wiedza większości uczestników na ten temat była praktycznie zerowa.

Zajęcia – w formie zarówno prezentacji multimedialnej, jak też metod aktywizujących – prowadził Jan Plata-Przechlewski z Działu Szkoleń KK (notabene było to pierwsze prowadzone przezeń szkolenie na ten temat w realiach nowelizacji dyrektywy i ustawy); drugi dzień został poświęcony na omówienie działania europejskich rad zakładowych w praktyce (tu swymi doświadczeniami dzielili się uczestnicy będący członkami rad).

Głównym celem tego półtoradniowego szkolenia było przygotowanie działaczy „Solidarności” do tworzenia nowych europejskich rad zakładowych oraz do sprawnego funkcjonowania w tych ciałach. Uczestników odwiedził też przewodniczący Zarządu Regionu – Waldemar Krenc.

jpp

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.