Menu

Nie przehandluj pierwszej gwiazdki - dziękujemy! Wyróżniony

"Solidarność" Pracowników Handlu składa serdeczne podziękowania wszystkim pracodawcom sektora handlu, którzy odpowiedzieli pozytywnie na coroczny apel Związku „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki” i zamykają w Wigilię sklepy o godz. 14.00.

Wigilia to dzień szczególnie silnie zakorzeniony w polskiej tradycji. Praca w godzinach popołudniowych, wtedy kiedy większość Polaków przygotowuje się do Wieczerzy Wigilijnej, to zdecydowanie zły obyczaj. Mamy nadzieję, że handel do godz.14.00  w Wigilię stanie się standardem, o który pracownicy już nigdy nie będą musieli zabiegać, ani o nim przypominać.
Dziękujemy mediom za współudział i nagłaśnianie naszej kampanii. Dzięki Wam opinia publiczna poznała z jakim problemem stykali pracownicy handlu i ich rodziny.
Z wielkim zadowoleniem obserwujemy, że nasze wysiłki przyniosły pozytywny skutek. W tym roku podobnie jak w roku poprzednim zdecydowana większość sklepów dyskontowych super- i hipermarketów 24 grudnia będzie czynna najpóźniej do godziny 14.00.
W związku z powyższym prosimy media, aby powtarzały nasz apel  o wcześniejsze robienie świątecznych zakupów, a nie na ostatnią chwilę.
Z życzeniami radosnych i spokojnych  Świąt Bożego Narodzenia

Alfred Bujara
Przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu
NSZZ „Solidarność”

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.