Menu

Spotkanie Prezydium Rady Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "S" z Ministrem Zdrowia

Przedmiotem spotkania był temat planowanych podwyżek płac dla pracowników służby zdrowia.

Minister Zdrowia przedstawił zasady planowanego wzrostu wynagrodzeń jedynie dla grupy zawodowej pielęgniarek i położnych. Na dzień dzisiejszy ministerstwo nie planuje objęcia regulacjami płacowymi pozostałych grup zawodowych. Minister Cieślukowski zobowiązał się jedynie do przedstawienia postulatów NSZZ Solidarność dotyczącego wzrostu dla wszystkich grup zawodowych na posiedzeniu kierownictwa resortu.

Wobec powyższego zwracamy się do naszych struktur regionalnych o rozpoczynanie i kontynuowanie sporów zbiorowych dotyczących wzrostu wynagrodzeń.

Jednocześnie dementujemy informacje zawarte w piśmie OZZPiP o rzekomym blokowaniu podwyżek przez nasz Związek. Informujemy że już w lutym br. przygotowane było we współpracy trzech central związkowych porozumienie o wspólnych działaniach na rzecz wzrostu wynagrodzeń pracowników służby zdrowia.

OZZPiP jednostronnie zerwał negocjacje i wycofał się z porozumienia.

O planowanych dalszych akcjach protestacyjnych powiadomimy po spotkaniu Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia na początku września. W celu koordynacji wspólnych działań planujemy również z innymi związkami zawodowymi zrzeszającymi pracowników różnych zawodów medycznych.


Sekretariat Ochrony Zdrowia

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.