Menu

O NSZZ Solidarność - teczka prasowa

Podstawowe informacje

NSZZ „Solidarność” to największy w Polsce związek zawodowy działający od 1980 r. i zrzeszający obecnie ponad 700 tys. pracowników różnych zawodów.

Zrzeszeni w NSZZ „Solidarność” pracownicy działają w obronie swojej godności i dążą do zabezpieczenia swoich praw pracowniczych i socjalnych, a szczególnie:

  • prawa do godnego wynagrodzenia
  • prawa do wykonywania pracy w bezpiecznych i higienicznych warunkach
  • prawa do negocjacji i rokowań zbiorowych z pracodawcami
  • prawa do godzenia życia rodzinnego i zawodowego

Struktura organizacyjna NSZZ „Solidarność” ma charakter regionalno-branżowy. Jednostkami terytorialnymi są organizacje zakładowe, międzyzakładowe i regiony. Obecnie jest 33 regionów. Branżowymi jednostkami organizacyjnymi Związku są krajowe i regionalne sekretariaty branżowe oraz krajowe, międzyregionalne i regionalne sekcje branżowe.

Obecnie przewodniczącym NSZZ „Solidarność” jest Piotr Duda. Jego zastępcy to Jerzy Jaworski, Tadeusz Majchrowicz i Bogdan Kubiak. Główna siedziba Związku znajduje się w Gdańsku.
 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.