Menu

Tadeusz Majchrowicz o kopalni w Turowie: "Gdyby doszło do zamknięcia, prąd musielibyśmy kupić z Niemiec albo Czech"

NSZZ Solidarność musi bronić miejsc pracy w kopalni Turów - mówił w Radiu Gdańsk Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Związku. Dlatego organizowany jest protest przed siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego, Polska została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary w wysokości 500 tysięcy euro dziennie.

Tadeusz Majchrowicz podkreślał na naszej antenie, że to nie kwestia ekologiczna, a sprawa pieniędzy. - Gdyby doszło do zamknięcia kopani w Turowie, prąd musielibyśmy kupić z Niemiec albo Czech. Chodzi tutaj o ogromny biznes, o ogromne pieniądze. Poruszenie w całym kraju jest potężne. My nie mamy innego wyjścia, jak bronić miejsc pracy, bronić rodzin, które teraz są przerażone - mówił Tadeusz Majchrowicz.

Wiceprzewodniczący Solidarności mówił także o zaplanowanym na 22 października proteście przed siedzibą TSUE. - Jestem ogromnie zaskoczony, bo dostałem mnóstwo telefonów od ludzi, którzy są gotowi z całej Polski przyjechać na protest pełnymi autokarami. Nawet Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości, zapowiedział, że także będą przed siedzibą TSUE - podkreślał gość Radia Gdańsk. - Nie możemy powtórzyć błędu z przeszłości. Pozwoliliśmy sobie na to, żeby rozgrabiono stocznie w Szczecinie, w Gdańsku, w Gdyni. Jesteśmy wolnym, suwerennym krajem i nikt nam nie może nic dyktować. To jest tak przerażające, że przestało być śmieszne - dodawał zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność".

Radio Gdańsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.