Menu

„Anna Solidarność i strajki w 1980 roku – pamięć dla przyszłości". Audycja specjalna Radia Gdańsk

„Anna Solidarność i strajki w 1980 roku – pamięć dla przyszłości". Audycja specjalna Radia Gdańsk Radio Gdańsk

W piątek 27 sierpnia po godzinie 18:00 na antenie Radia Gdańsk odbędzie się debata poświęcona Annie Walentynowicz i innym bohaterom sierpniowych strajków. Po rozmowie dla słuchaczy wystąpi Lech Makowiecki.

W Gdańsku iskrą, która doprowadziła do wybuchu strajku w 1980 roku i na którą czekali działacze Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, było dyscyplinarne zwolnienie z pracy będącej tuż przed emeryturą Anny Walentynowicz. Zwolniona suwnicowa stała się "matką" strajku, który przeszedł do historii Polski i świata.

O roli Anny Walentynowicz i wydarzeniach, w których uczestniczyła, porozmawiają w studiu koncertowym imienia Janusza Hajduna: Janusz Walentynowicz - syn Anny Walentynowicz, prof. Sławomir Cenckiewicz - biograf "Anny Solidarność" oraz dr Adam Chmielecki - prezes Radia Gdańsk.

Po debacie zaśpiewa Lech Makowiecki.

Debata "Anna Solidarność i strajki w 1980 roku – pamięć dla przyszłości" rozpocznie się w piątek 27 sierpnia po godz. 18:00. Wieczór wspomnień uświetni koncert ballad Lecha Makowieckiego z zespołem Zayazd.

Transmisja będzie prowadzona na żywo na antenie i stronie internetowej radia. Retransmisję będzie można odsłuchać w DAB+ 31 sierpnia o godzinie 10:00.

Partnerem wydarzenia jest Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto.

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.