Menu

Władze Gdańska manifestują niechęć do "Solidarności"

– Miasto nie lubi Solidarności, miasto zwalcza Solidarność i miasto wykorzysta każdą okazję, żeby zamanifestować swoją niechęć – mówił Marek Lewandowski, rzecznik “Solidarności” w Forum Panoramy w TVP Gdańsk.

Rzecznik Związku, występując w telewizji, odniósł się do sporu wokół baneru z okazji 40-lecia Solidarności, którego mniejsza wersja wisiała na Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku.

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku nakazał proboszczowi Bazyliki zdjęcie baneru. – Gdy w marcu robiliśmy konferencje ws. baneru na budynku Solidarności, zwracaliśmy uwagę, że uchwała krajobrazowa dopuszcza dowolną interpretację tego co wolno, a czego nie. To absurd. Jeżeli słowa Jana Pawła II i logo Solidarności, w mieście Solidarności jest reklamą, to co nią nie jest? – pytał Marek Lewandowski. – Czy naprawdę chodzi tutaj o krajobraz i wygląd? Czy o to, żeby urzędnicy miasta, dowolnie interpretując uchwałę, robili co chcą? Dla mnie sprawa jest jasna. Powtarzamy to z całą stanowczością: miasto nie lubi Solidarności, miasto zwalcza Solidarność i miasto wykorzysta każdą okazję, żeby zamanifestować swoją niechęć. To bardzo sprzeczne z demokracją – dodał rzecznik KK NSZZ "Solidarność”.

TVP Gdańsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.