Menu

Propozycje PO są tak mało wiarygodne, że niegodne komentarza!

Platforma Obywatelska przedstawiła „receptę na kryzys” w odpowiedzi na Krajowy Plan Odbudowy. Co na ten temat sądzi NSZZ „Solidarność”? O tym w audycji „Głos Pracownika” na antenie Radia Gdańsk mówił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Jakie propozycje kryją się w programie dla młodych? – Ogarnia mnie pusty śmiech, jeśli mam się odnieść do tego, co pan Budka ze swoimi przyjaciółmi zaproponował. Przypomnijmy, kiedy była największa ekspansja młodych ludzi poza granicę kraju, kiedy najwięcej z nich wyjeżdżało? Kolejna kwestia, jeżeli tak bardzo chcą dbać o młodych, to przypomnijmy, kto zniszczył szkolnictwo zawodowe, wprowadzając bezsensowną reformę? To jest tak mało wiarygodne, że niegodne komentarza – wskazał Tadeusz Majchrowicz.

Wystosowana została propozycja, by kwota wolna od podatku wynosiła 10 tysięcy złotych. – Ja się z tym nie zgadzam, ponieważ my oczekujemy, że kwota wolna od podatku będzie w wysokości 30 tysięcy złotych. Solidarność niezmiennie proponuje, żeby ludzie, którzy zarabiają najniższe wynagrodzenie, nie płacili podatku. Opozycja niczego konstruktywnego nie potrafi zgłaszać, tylko ciągle jest antyPiS-em i na okrągło słyszymy, co będą likwidować, a nie, co chcą zbudować. Jeżeli by niestety doszli do władzy, to myślę, że Mierzeję Wiślaną zasypią, nie będzie Centralnego Portu Lotniczego, sprzedadzą Orlen. Tego można się po nich spodziewać, są niewiarygodni – dodał wiceprzewodniczący KK.

Gość Radia Gdańsk odniósł się również do propozycji, związanych ze zniesieniem niedziel handlowych. – My jako Solidarność uważamy, że ustawa ograniczająca handel w niedzielę jest ogromnym sukcesem związku, społeczeństwa i ludzi pracujących w handlu. Wtedy, gdy była ta niedziela, to obroty nie były ogromne. Ludzie się już przyzwyczaili, że niedziela jest dla rodziny, dla Boga – podsumował Tadeusz Majchrowicz.

Audycja „Głos pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.