Menu

"Głos pracownika": Szczepienia pracowników handlu

Jest wspólny apel pracodawców i związkowców, który trafił do kancelarii premiera, o przyspieszenie szczepień pracowników handlu przeciwko COVID-19. M.in. o tym w audycji „Głos Pracownika” na antenie Radia Gdańsk mówił Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

W audycji poruszono także temat niedziel handlowych. Czy Solidarność zgodzi się na wprowadzenie większej ilości niedziel handlowych, albo otwarcie samych galerii handlowych w niedziele? – Nie ma powodów, by otwierać w Polsce sklepy w niedziele. Na Zachodzie też sklepy pozostają zamknięte. Trzeba zadbać, by klient wrócił do galerii handlowej, ale nie w niedziele. Nawet w tygodniu obecnie ruch w galeriach jest niewielki, bo znaczna część handlu odbywa się przez internet – zauważył Alfred Bujara.

***

Chcesz wiedzieć, jakie masz prawa i obowiązki jako pracownik? Jak negocjować z pracodawcą? Jakie są tendencje na rynku pracy? Gdzie łamane są prawa pracownicze? I co wtedy zrobić? To tylko część tematów, którymi zajmują się reporterzy Radia Gdańsk. Nowa audycja „Głos pracownika” w każdy poniedziałek o godz. 12.30, a także na stronie www.radiogdansk.pl.

Audycja „Głos pracownika” powstaje we współpracy z „Tygodnikiem Solidarność”.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.