Menu

Państwowa Inspekcja Pracy orężem w walce z nieuczciwymi pracodawcami

Obecny na uroczystości wręczenia Alfredowi Bujarze Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Haliny Krahelskiej Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „S” podkreślał, że Państwowa Inspekcja Pracy jest dla Solidarności orężem w walce z nieuczciwymi pracodawcami.

– To instytucja, która dba o pracowników, pilnuje ich. My nie mamy możliwości kontrolowania w zakładach pracy warunków zatrudnienia, czy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Taką instytucją jest Państwowa Inspekcja Pracy, dlatego powinniśmy ją wspierać, jak tylko możemy – wyjaśnił w rozmowie z Tysol.pl przewodniczący Duda.

Jak na co dzień układa się współpraca PIP i Solidarności? – Bardzo dobrze. Mamy naszych przedstawicieli w Radzie Ochrony Pracy. I to do nich poszczególni szefowie regionów mogą zgłaszać istniejące problemy na linii Okręgowa Inspekcja Pracy – Zarząd Regionu. Ale w ostatnim czasie współpracuje nam się naprawdę bardzo dobrze. I oby tak dalej – zakończył Piotr Duda.

www.tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.