Menu

Solidarność nie chce kolejnego lockdownu!

Solidarność nie chce kolejnego lockdownu! fot. M.Lewandowski

- Lockdown to będzie jak leczenie choroby za pomocą eutanazji. Co z tego, że walczymy z wirusem, kiedy stanie gospodarka? Sytuacja ekonomiczna pogorszy się tak dramatycznie, że trudno będzie funkcjonować - powiedział na antenie Radia Koszalin Marek Lewandowski, rzecznik KK NSZZ "Solidarność".

 - Miejmy też świadomość, że tak naprawdę mamy już częściowy lockdown. Ponad pół miliona osób na kwarantannie wpływa na działanie firm, które muszą ograniczać funkcjonowanie, bo nie ma kto pracować. My uważamy, że należy reagować punktowo, tak jak miało to miejsce wcześniej, choćby na Śląsku. Obostrzenia powinny dotyczyć w danym okresie jedynie części branż - dodał Marek Lewandowski.

- Praca w domu pokazała wiele problemów, z którymi do tej pory nie musieliśmy się borykać: kwestie prywatnej energii, internetu, ale też bezpieczeństwa danych, czy ergonomii stanowiska pracy. W biurze mamy stworzone warunki, które są zgodne z przepisami, a w domu bywa z tym różnie. Przypomnę, że zdalnie pracuje już aż jedna czwarta osób. Skala jest więc ogromna i ten tryb pracy powinnien zostać uregulowany w kodeksie pracy - podkreślił rzecznik KK NSZZ "S".

Radio Koszalin

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.