Menu

Trzaskowski to „piroman śmieciowy”, robi wszystko, żeby śmieciówek było mnóstwo, a później z nimi walczy

Trzaskowski to „piroman śmieciowy”, robi wszystko, żeby śmieciówek było mnóstwo, a później z nimi walczy fot.M.Żegliński

Piotr Duda w rozmowie w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski skomentował zmiany w kodeksie pracy, które rządzący proponują w związku z pandemią oraz związek zawodowy Nowa Solidarność, który zamierza założyć Rafał Trzaskowski.

Jeśli rząd PiS nie chce mieć protestów, to niech naprawdę waży nie tylko słowa, ale i czyny

– zaznaczył przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

Piotr Duda zapowiedział, że Związek nie pozwoli, aby sytuacja związana z pandemią koronawirusa była wykorzystywana do liberalizacji kodeksu pracy. Przewodniczący Solidarności krytykował również fakt, że resort pracy trafił w ręce Jarosława Gowina. Jak podkreślił, w rządzie Zjednoczonej Prawicy za pracę odpowiedzialna jest osoba, która będąc w Platformie Obywatelskiej popierała liberalne rozwiązania w prawie pracy. Duda przyznał, że jest to dla niego "szokiem totalnym".

– Możemy się po rządzie Zjednoczonej Prawicy spodziewać, sytuacja jest dla nas trudna, ale nie takie trudne sytuacje, jako związek, staraliśmy się najpierw negocjować, a później twardo się postawić. Będziemy stawiać swoje warunki

– przyznał Piotr Duda.

A jak przewodniczący Komisji Krajowej ocenił działania Rafała Trzaskowskiego? 

- Ręka w rękę z PO doprowadził do tego, że było przez 8 lat mnóstwo umów śmieciowych -

Piotr Duda nazwał Trzaskowskiego "takim piromanem śmieciowym".

 - Najpierw podpala, robi wszystko, żeby umów śmieciowych było mnóstwo, a później chce z nimi walczyć

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.