Menu

Nie chcemy wysadzać państwa ani rządu w powietrze!

Komisja Krajowa powołała swoich przedstawicieli do dwóch zespołów roboczych, które będą negocjowały konkretne porozumienia z rządem. W poniedziałek przedstawiciele PiS i rządu spotkali się z przewodniczącym "Solidarności", Piotrem Dudą. W Polskim Radiu 24 komentarz Tadeusza Majchrowicza, wiceprzewodniczącego "S".

Przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda ocenił po spotkaniu w siedzibie PiS, że "w wielu kwestiach doszliśmy prawie do porozumienia". Pytany, o jakich postulatach rozmawiano na spotkaniu, powiedział, że "tak umówiliśmy się ze stroną rządową, że dziś nie będziemy mówić, jakie postulaty, które przedstawiliśmy będą zrealizowane w 50, 90 czy 100 procentach".

- Nie chcemy wysadzać państwa ani rządu w powietrze. Chcemy rozmawiać - zapewnił na antenie Tadeusz Majchrowicz, przypominając również o postulatach związku. - Mówimy o odmrożeniu odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, chcemy też, by składka członkowska, którą płaci członek związku, mogła być wliczania w koszty uzyskania przychodu. Jeżeli pracodawcy (…) mogą wliczać w koszty swoje składki do konfederacji, to dlaczego członek związku, w tym "S", ma sobie tego nie odliczyć? To nie są kwoty oszałamiające w skali roku - wskazywał gość PR24.

Tutaj cała audycja

pm

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.